İşletme ve Ekonomi Kulübü Çalışmaları

1953 yılında Robert Koleji bünyesinde İş İdaresi ve Talebe Cemiyeti adı altında kurulan kulübümüz 1975'te İşletme Kulübü olarak anılmaya başlamış, 1990 yılında ise İşletme ve Ekonomi Kulübü adını almıştır.

Şu anda pek çok ayrı koldan sayısız faaliyet gerçekleştiren İşletme ve Ekonomi Kulübü, 20 yıldır çıkardığı kampüs dergisi Dinamik’i gazete formatına çevirerek 4 yıldır Dinamik Gazete’yi çıkarmaktadır. 17 yıldır bir uluslararası öğrenci kongresi olan Brandmarker’ı gerçekleştirmekte, 12 yıldır devam eden Adventure Reklamcılık Yarışması’nı düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenmiş olan Enterprize Girşimcilik Yarışması ve Boğaziçi Marka Zirvesi ile öncü çizgisini korumaktadır.

Pek çok konuda diğer öğrenci kulüplerine örnek teşkil eden “ilk”ler gerçekleştiren İK, Türkiye’yi ” Kariyer Günleri” kavramıyla tanıştıran, yenilikçi ve öncü çizgisiyle Türkiye’nin öğrenciler tarafında çıkarılan ilk iş dünyası ve ekonomi dergisi Foreline’i çıkartan, Türkiye çapında düzenlediği EnterPrize Girişimcilik Yarışması ile girişimcilere en çok ödül ve imkan sağlayan kulüp olmasının yanı sıra kısa adı İKTP olan İşletme Kulüpleri ve Toplulukları Platformu’nun da kurucularından biridir.

60 yıllık bir birikime sahip olan kulübümüzde, geçmişten günümüze çeşitli görevler almış eski üyelerimizin büyük bir kısmı bugün kendi alanlarının en başarılı ve lider kişileridir.

İşletme ve Ekonomi Kulübü internet sitesi için tıklayınız.