Sıfır Atık Eğitimleri devam ediyor

Sıfır Atık Uygulamaları kapsamında 15 Mayıs Salı günü Garanti Kültür Merkezi Ayhan Şahenk Salonu’nda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Uzman Elif Morina tarafından "Sıfır Atık Eğitimi" verildi.

22 Mayıs'ta Prof. Dr. Nilgün Cılız tarafından idari personele yönelik bir ‘‘Sıfır Atık Bilgilendirme Toplantısı’’ düzenlendi. Proje paydaşlarından bitkisel atık yağların toplanması ve biyodizel üretiminden sorumlu Deha Biyozidel firması Genel Müdürü Nihal Karakuş da toplantıya katılarak katkıda bulundu.

Çevre Bilimleri Enstitüsü’nde düzenlenen ilerleme toplantıları ile idari birimlere Sıfır Atık uygulamasına dair bilgi verildi. Toplantılar sayesinde ilgili birimlere tanıtılan projeye adına yapılacak çalışmaların yürütülmesi adına adımlar atıldı. Boğaziçi Üniversitesi bünyesindeki kantin, kırtasiye gibi işletmelere yönelik Sıfır Atık uygulamasına dair yaptırımlar ile ilgili toplantı düzenlendi ve Sıfır Atık uygulamasının kira sözleşmelerine eklenmesine dair çalışmalara başlanıldı. Güney ve Kuzey yemekhaneler uygulama açısından değerlendirilmek üzere ziyaret edildi.